poradnik e-commerce dla kupujących

Działająca w ramach IAB Polska grupa robocza e-commerce przygotowała poradnik e-commerce dla kupujących w sklepach internetowych. Zbiór porad został stworzony dla wszystkich użytkowników internetu, którzy są zainteresowani zakupami przez internet. Jak pokazują badania CBOS i Millward Brown SMG/KRC, 8 na 10 internautów w naszym kraju robi zakupy online. Dynamiczny rozwój polskiego rynku e-Commerce pokazuje rosnącą potrzebę dwukierunkowej edukacji w tym zakresie – zarówno konsumentów, jak i samych przedsiębiorców. Zapraszamy do lektury poradnika [wersja PDF 4.8MB].

IABporadnik
Comments

biznes w chmurach

Od wielu miesięcy piszemy i głosimy słuszność platformy mobiligo - usłudze dla tych, którzy chcą pracować zdalnie. Nasze rozwiązanie oparte jest o model Cloud Computing. Co to oznacza?
Zapraszam do lektury

Joanna Urban
Dział Obsługi Klienta
tel. 603 405 550 | joanna.urban@ligo.pl
Comments

zarządzaj swoją firmą z dowolnego miejsca na świecie

baner reklamowy mobiligo 260 mobiligo to doskonały sposób na zarządzanie swoją firmą z dosłownie każdego miejsca na świecie! Wystarczy dostęp do Internetu, by z różnych wymyślnych smartfonów, notebooków, netbooków i zwykłych poczciwych PC-tów dostać się do swoich programów, dokumentów i poczty

 • nie trzeba inwestować w lokalny serwer
 • synchronizacja pomiędzy oddziałami działa wzorowo
 • każdy pracownik biura ma dostęp do własnego pulpitu
 • działa błyskawicznie nawet na słabym łączu w porównaniu do standardowego pulpitu zdalnego

Twój komputer może stać w biurze, może też być laptopem, lecz wszystkie cechy szybkości pracy, mobilności i bezpieczeństwa jednocześnie, uzyskasz jedynie dzięki mobiligo

Więcej informacji

Joanna Urban
Dział Obsługi Klienta
tel. 603 405 550 | joanna.urban@ligo.pl
Comments

fajna poczta elektroniczna

Proponujemy stworzoną we współpracy z Google darmową (!) pocztę elektroniczną: do 20 kont w domenie, każde o pojemności do 8GB z doskonałym filtrem antyspamowym i regułami filtrowania poczty.
Poczta doskonale sprawdza się na platformie zdalnej mobiligo oraz do wysyłania bardzo dużej ilości maili poprzez mechanizm list dystrybucyjnych.

Joanna Urban
Dział Obsługi Klienta
tel. 603 405 550 | joanna.urban@ligo.pl
Comments

poleć dalej…

Poleć naszą firmę, pochwal nas i zachęć zaprzyjaźnione firmy do współpracy z nami, a w przypadku podjęcia takowej gwarantujemy Tobie i Twojemu znajomemu pełen miesiąc zupełnie darmowych usług w pakiecie WHITE!

Zapraszamy do współpracy,
Joanna Urban
Dział Obsługi Klienta
tel. 603 405 550 | joanna.urban@ligo.pl
Comments

legalna wiosna

Na zadane pytanie: „Czy Twoja firma korzysta z legalnego oprogramowania?” zapewne odpowiesz: „Oczywiście! Przecież kupiłam/kupiłem program z licencją w sklepie komputerowym”. Niestety. Muszę Cię rozczarować. To nie znaczy, że jesteś legalny. W 2009 r. firma IDC przeprowadziła badania na zlecenie BSA, z których wynika, że 54% firm w Polsce posiada nielegalne oprogramowanie na komputerach służbowych. Nielegalne oprogramowanie to nie tylko ściągnięty z Internetu system operacyjny Windows. To również wszystkie programy, gry lub też pliki audio i video, na które nie posiadamy licencji czy praw autorskich. Może być to zatem program do obróbki zdjęć jak i płyta z muzyką, przesyłana między sobą przez użytkowników.

Jak zatem bronić się przed nielegalnym softem w swojej firmie? Należy właściwe zarządzać licencjami, które są różnorodne. Samych odmian licencji do „Windows 7” istnieje obecnie 16! Pamiętajmy jednak, że musimy wdrożyć odpowiednie procedury i zarządzać softwarem tak, jak każdym innym środkiem trwałym. Należy również regularnie skanować komputery w poszukiwaniu plików, które mogą być objęte ochroną praw autorskich oraz uczulić pracowników, poprzez stosowne zapisy w regulaminie, w kwestii legalności. Najlepiej jest oczywiście przeprowadzić całość procesu przez firmę audytorską która nie tylko wprowadzi porządek, ale również doradzi jak zoptymalizować zakupy oprogramowania.

Pamiętaj! Posiadając nielegalne oprogramowanie narażasz siebie i swój biznes na wielkie ryzyko!

Zapraszamy do skorzystania z usługi audytu oprogramowania!

Pozdrawiam wiosennie,
Joanna Urban
Zespół Obsługi Klienta
Tel. 0603 405 550 | joanna.urban@ligo.pl
Comments

wiosenne porządki…

…należą się także Twojemu komputerowi!

Dlaczego należy czyścić komputer?

Utrzymanie czystości we wnętrzu komputera ma duże znaczenie dla jego wydajności oraz bezawaryjności. We wnętrzu stacji krąży powietrze (zarówno wydmuchiwane na zewnątrz, jak i zasysane do wewnątrz) zatem zjawisko kurzu jest praktycznie nieuniknione. Największe zagrożenia wynikające z nagromadzenia się kurzu wewnątrz komputera:

 • kurz osiada na łopatkach spowalniając ich szybkość, a gdy dostanie się do łożysk zaczynają one coraz głośniej pracować, a wiatrak coraz słabiej chłodzi;
 • kurz przylegający do wentylatorów na wlotach oraz wylotach powietrza obudowy zaburza jego obieg w środku komputera i powoduje nadmierne nagrzewanie się wszystkich komponentów;
 • szczególną uwagę warto zwrócić na zasilacz;
 • połączenie kurzu z wilgocią może wywołać zakłócenia w pracy układów
  elektronicznych i doprowadzić do ich awarii;
 • kurz może powodować wyładowania elektrostatyczne i zakłócać pracę układów elektronicznych.

Wyczyszczenie komputera to koszt do 50,00 PLN, a naprawa awarii spowodowanej poprzez przegrzewanie może kosztować nawet kilkaset złotych – lepiej więc zapobiegać niż leczyć Winking

Polecamy! Joanna Urban
Zespół Obsługi Klienta
Tel. 0603 405 550 | joanna.urban@ligo.pl
Comments

podpisz się...

Jeśli masz chęć na indywidualny, ciekawy podpis, a jednocześnie urozmaicenie na wiosnę swojego maila Winking zapraszam do skorzystania z naszej oferty na kreację podpisu mailowego przykładowy podpis naszej firmy poniżej:

podpis

Polecamy!
Joanna Urban
Zespół Obsługi Klienta
Tel. 0603 405 550 | joanna.urban@ligo.pl
Comments
Site logo
© 2003-2012 LIGO-IT sp. z o.o.